PODSUMOWANIE PRZEBIEGU TYGODNIA ŚWIADOMOŚCI DYSLEKSJI

W bieżącym roku Tydzień Świadomości Dysleksji w Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej obchodzony był w dniach od 21.X.2013 do 25.X.2013r. pod hasłem „Małe i duże sukcesy uczniów dyslektycznych”. Głównym celem podjętych przez nas działań było szerzenie wiedzy na temat dysleksji oraz pracy z dzieckiem dyslektycznym.

W ramach prowadzonej akcji odbyły się spotkania z nauczycielami, rodzicami oraz uczniami. Łączenie z proponowanych form skorzystało 136 osób.

W bieżącym roku w obchody Tygodnia Świadomości Dysleksji po raz pierwszy czynnie włączyło się 13 szkół z terenu powiatu skierniewickiego (SP Kęszyce, SP Kowiesy, PSP Janisławice, SP Maków, SP Mokra Prawa, SP Humin, SP Michowice, SP Białynin, SP Miedniewice, SP Mowy Dwór, SP Dąbrowice, GP Głuchów, ZSP Głuchów). W szkołach tych w ramach „Dnia poprawności ortograficznej”, „Dnia ładnego pisania” lub „Dnia pięknego czytania” odbyło się wiele ciekawych zajęć, zabaw i konkursów dla uczniów. Ponadto poza naszymi propozycjami odbył się „Międzyklasowy konkurs pięknej recytacji i wzorowego czytania” (SP Kowiesy), „Festiwal pięknego czytania” (PSP Janisławice), „Konkurs poprawnego i estetycznego pisania” (GP Głuchów), a w SP w Huminie m.in. starsze dzieci czytały młodszym wybraną bajkę z mądrym przesłaniem. Z kolei w szkole podstawowej w Nowym Dworze odbył się Konkurs Ortograficzny, Konkurs Pięknego Czytania oraz Konkurs na Najładniejszy Zeszyt. Uroczyste podsumowanie konkursów wraz z wręczeniem atrakcyjnych nagród odbyło się z udziałem pracowników poradni w dniu 30.11.2013r.

Dyrektor oraz pracownicy PPPP dziękują wszystkim nauczycielom, rodzicom oraz uczniom za udział w Tygodniu Świadomości Dysleksji. Szczególne podziękowania kierujemy do nauczycieli organizujących różnorodne działania na terenie własnych szkół.

Ten wpis został opublikowany w kategorii WYDARZENIA. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.